Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 2004 yılında yayınladığı bir deklarasyonda, Ters Ozmos sistemlerinden elde edilen “Demineralize Suyu” tüketmenin orta vadede:

Çocuklarda gelişim bozukluklarına

Yetişkinlerde ise ölümle sonuçlanabilecek dejeneratif hastalıkların

oluşumuna yol açtığını açıklamıştır.

Reverse Ozmos sistemleri genel yapıları itibarı ile, su içerisinde bulunan bütün mineralleri elimine ederler. Bu su tüketildiğinde, vücudumuz temel mineral ihtiyacını karşılamak için son derece değerli alkali kaynaklarımızı kullanmak durumunda kalır. Örneğin, kalsiyum ihtiyacımızı karşılamak için kemiklerimizden kalsiyum çözmek durumundadır. Österopoz’un temel nedeni sudan kaynaklı mineral eksikliğidir.

 Alkali Su iyonizerleri ise, bunun tam tersi bir mantıkla çalışırlar. Su içerisinde –alkali minerallerle bileşik yaptığı için yararlı minerallerin kullanım değerini düşüren- asidik mineralleri tahliye eder ve geriye Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Mangan, Demir gibi son derece yararlı mineralleri bırakırlar. Üstelik bu mineralleri iyonize forma dönüştürdükleri için vücut açısından kullanım değerleri defalarca yükseltilmiştir.

Bu gerekçelerle yine Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 2007 yılında yayınladığı bir başka makalede “Eğer dünya üzerindeki her insan iyileştirilmiş Alkali su içerse, kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı öngörülmektedir” şeklinde görüş bildirmiştir.

Alkali Su İyonizeri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Su Arıtma sistemlerinin bir kısmı Alkali su iyonizeri adı altında pazarlanmaktadır. Bu sistemlerde, standart arıtma işleminin ardından ortaya çıkan ürün mineral filtrelerinden geçirilip doyurulmaktadır.

Ortaya çıkan suyun insan vücuduna mineral katkısı yoktur.

İyonizerler plakalar vasıtasıyla elektroliz yaparlar ve sonucunda asidik mineralleri tahliye ederler. Suyun içinde polarize olmuş mineraller doğrudan kullanıma hazırdır.

Dünya çapında birinci segment kabul edilen 8 tane Alkali su iyonizeri markası vardır. Bunlardan 5 marka ülkemizde temsil edilmektedir. Önem sırasına göre ilk üç markanın yani Allsbon, Jupiter ve KYK'nın Türkiye distribütörlüğü firmamız tarafından yapılmaktadır.

İyonizerler, ortalama 10-15 yıllık bir ekonomik ömre sahiptir. Bu anlamıyla sadece ürün tercihi değil, firma tercihi de aynı derecede önem taşımaktadır.

Daha Fazlası

Alkali su ve Alkali Su İyonizerleri hakkında bilmek istediğiniz herşey için lütfen kurumsal sitemizi ziyaret ediniz.

www.asyata.com

Sıkça Sorulan Sorular

  • SSS Super User - Ekim 10, 2013

    Sektörün en deneyimli firması olarak karşılaştığımız bazı tüketici soruları ve karşılıkları aşağıda yer almaktadır.

    Devamını oku...

 

İletişim

+90 312 448 0138

+90 549 392 0303

info@asyata.com